<< Zpět na "Články"

Celozrnné pečivo? V Pekárně Kabát si vyberete…

Celozrnné pečivo začíná být stále více populární. I v Pekárně Kabát vnímáme, že si naši zákazníci tento druh výrobků oblíbili a častěji je zařazují do svých každodenních nákupů.

Běžně se ale na českém trhu objevují výrobky, které matou zákazníka svým označením. Jaký je tedy rozdíl mezi vícezrnným a celozrnným pečivem? Vícezrnné pečivo musí ze zákona obsahovat alespoň 5% jiných obilovin než žita a pšenice. Takže je většinou 95% vícezrnného pečiva z klasické bílé mouky. Celozrnné pečivo musí obsahovat naopak minimálně 80% celozrnné mouky. Pro hubnutí a správnou funkci trávicího traktu je celozrnné pečivo vhodné proto, že obsahuje celá zrna, tzn., že se při semletí neodstraňuje vnější slupka zrníčka. Objevuje se i označení „cereální“. Pojem cereální není ovšem nijak definován. Cereálie nejsou nic jiného než obiloviny obecně, tudíž může být toto pečivo vyrobeno z jakékoli obiloviny. Většinou z klasické bílé pšeničné mouky.

Jaké celozrnné výrobky jsme si pro vás v Pekárně Kabát nachystali? Pro běžnou každodenní konzumaci máme v nabídce celozrnnou housku. Jedná se o typ klasické housky, ovšem z celozrnné pšeničné mouky. Je sypána černými zrníčky nigelly neboli černuchy seté (lidově se nazývá černý kmín). Ta má podobné aromatické a chuťové vlastnosti jako kmín. Ovšem černucha setá velmi příznivě ovlivňuje zejména trávení a problémy s ním spojené. Má dezinfekční a protiplísňové účinky a zvyšuje obranyschopnost organismu.

Novinkou v nabídce Pekárny Kabát je celozrnný žitánek. Výjimečný pekařský výrobek v České republice. Je totiž vyráběn ze 100% celozrnné a zároveň 100% žitné mouky. Žitánek je plný vlákniny a navíc se ideálně hodí do redukčních diet. Samozřejmostí je použití prvotřídních výrobních surovin bez chemických přísad a náhražek. Našim pekařům stačí jen celozrnná žitná mouka, voda, cukr, sůl, droždí a sušený žitný kvas. Nic víc, žádné emulgátory.

Pro fitness nadšence a všechny ty, kteří si úzkostlivě hlídají štíhlou linii, máme opravdu unikátní výrobek. Kornetový šátek. Jsme první pekárnou v ČR, která při slazení použila stévii. Nikdy jste o stévii neslyšeli? Je to 100% přírodní sladidlo z rostliny pěstující se zejména v Jižní Americe. Má nula kalorií a lidské tělo ji dokáže bez problémů zpracovat (na rozdíl od chemických umělých sladidel). Kornetový šátek je z celozrnné mouky, plněný českým tvarohem a přírodní syrovátkou. Díky tomu obsahuje přes 10g proteinů (bílkovin) a je tak výborným příkladem ideálně nutričně vyváženého výrobku.

Kdo si rád dopřeje sladké, nemusí zoufat. I na ty jsme u Kabátů mysleli. Mezi velmi oblíbené patří celozrnná bábovka slazená třtinovým cukrem. Přidáváme do ní ještě pražená lněná semínka. Ta sama o sobě obsahují obrovské množství vlákniny. Jsou ale také bohatá na omega-3 mastné kyseliny, vitamíny a minerály. A pozor – nejedná se o běžnou 300g bábovku. Toto je poctivá, 3/4 kila vážící bábovka s velkým B.

Naše nabídka sladkých celozrnných dobrot ještě nekončí. Velmi oblíbené jsou celozrnné sušenky slazené medem a třtinovým cukrem. Vyrábíme je z čerstvého másla, jsou plná mletých lískových jader, ovesných vloček a vlákniny. Pro naše nejmenší zákazníky jsme připravili celozrnné nanuky. Je to ideální výrobek na mlsání, který nabízíme s různými čokoládovými polevami a také s různými druhy čokoládových „smajlíků“.

Nabídku celozrnných výrobků budeme v Pekárně Kabát do budoucna i nadále rozšiřovat. Přesto nechceme všechny výrobky nahradit právě celozrnnými. Dokážete si představit tradiční moravský koláč plněný švestkovými povidly z celozrnné mouky? Anebo celozrnnou škvarkovou placku či vánočku? Nicméně vám můžeme slíbit, že naše tradiční, ručně vyráběné pečivo doplní další nové druhy právě z celozrnné mouky.