<< Zpět na "Články"

Kornetový šátek

Existuje sladké, ale dietní a zdravé pečivo? Ano – Kornetový šátek z Pekárny Kabát

  • Vysoký obsah vlákniny – Kornetový šátek obsahuje velké množství vlákniny, a to díky vysokému podílu mnohozrnné směsi. Vláknina napomáhá správnému trávení, a proto je ideální zbraní proti výskytu rakoviny střev.
  • Nízký obsah cukru – Při ochutnání kornetového šátku cítíte v ústech sladkost, přesto má jen nízký obsah cukru. Pro přípravu 25 kg těsta se používá pouze 0,1 dkg cukru. Díky tomu je kornetový šátek ideálním doplňkem zdravé a dieteticky vyvážené stravy.
  • Tvarohová bomba – poctivý tvaroh je zdrojem kvalitních a dobře využitelných bílkovin, je vhodný pro redukční diety a napomáhá udržování správné tělesné hmotnosti. Rovněž podporuje růst a regeneraci svalové hmoty. Je také bohatý na kasein – ten ovlivňuje růstovou aktivitu člověka v dospívání a plní ochrannou funkci jaterních buněk.
  • Vysoký obsah živin – Díky mnohozrnné směsi si kornetový šátek zachovává vysoký obsah živin, které jsou nezbytné pro správné fungování organismu.
  • Sacharidy a proteiny v jednom – Bohatou tvarohovou náplní jsme docílili optimálně nutričně vyváženého pečiva. Jeho konzumací získá váš organismus jak pomalu se uvolňující sacharidy, které jsou zdrojem dlouhodobé energie, tak i proteiny. Ty jsou základním stavebním prvkem celého lidského organismu.
  • Nízký obsah soli – V každém kousku kornetového šátku najdete jen minimální obsah soli. A právě nízký obsah soli v naší stravě zlepšuje funkce cév, má pozitivní účinky na krevní tlak a snižuje riziko výskytu nemocí srdce.
  • Jde to i bez chemie – V kornetovém šátku nenajdete žádné chemické přísady, umělá barviva či aromata. Svoji jedinečnou chuť získává výrobek díky používání kvalitních surovin bez potravinářských náhražek.
  • Zdroj vitaminů a minerálů – Díky použitým poctivým surovinám je kornetový šátek bohatý na vitamin A, E a D (v tvarohu, slunečnici, sezamu), kromě toho obsahuje i značné množství vitaminů skupiny B (jáhly, slunečnice, oves). Rovněž v něm najdeme celou škálu minerálních látek jako vápník, železo, zinek a draslík (oves, sezam, rozinky).