<< Zpět na "Články"

Mák

Historie

Máku je asi 120 druhů. Mák se využívá již několik tisíc let, avšak původ máku setého není jasný. Pravděpodobně vznikl z divokého máku štětinkatého (Papaver setigerum, Papaver somniferum subsp. setigerum), který roste ve Středozemí anebo se mák setý vyvinul jako samostatný druh už ve třetihorách. První zmínky o pěstování máku nalezneme již v mladší době kamenné, což dokazují nálezy například ve Švýcarsku či Francii, severní Itálii nebo na jihu Německa. Dostal se přes Evropu a Asii až do východní Číny, kde se pěstoval zejména pro opium, které se získává naříznutím nezralých makovic.

Mák setý byl v dřívějších dobách zasvěcen bohu spánku Hypnovi a v obou světových válkách byl mák pro svoji rudou barvu symbolem krve a padlých.

Výroba

Mák se pěstuje především jako potravina, pro výrobu oleje a pro využití v lékařství. Je ale i nelegálně pěstován jako zdroj opia.

V českých zemích se mák setý pěstuje především pro semeno, které se využívá v pekařství.

Pěstování máku na větších plochách musí být schváleno úřady. Kontroluje se také množství sklizené makoviny a způsoby jejich využití.

Maková semena se využívají nejen k jídlu, ale také k výrobě oleje za studena, který se využívá na přípravu jídel. Za tepla lisovaný olej se využívá při výrobě fermeží, olejových barev pro výtvarníky apod.

Co obsahují semena máku

Ve 100 g semen máku je 40 až 60% oleje (kyselina olejová, linolová, stearová, palmitová a další). Dále obsahuje bílkoviny (cca 20,2 g), sacharidy (cca 23 g), značné množství vlákniny (cca 20,3 g) a minerální látky, hlavně vápník (cca 1 400 mg/100 g), fosfor (cca 850 mg/100 g), hořčík (cca 330 mg/100 g) a draslík (cca 700 mg/100 g). Energetická hodnota je kolem 2170kJ/525 Kcal.

Mák na trhu

V potravinářství se nejčastěji používá mák modrý a šedý, nemletý nebo mletý. Ve specializovaných prodejnách lze koupit i mák bílý.

Jak nakupovat mák

Nejvhodnější je kupovat mák čerstvý nemletý a umlít si mák před použitím. Nutné je také si všimnout doby spotřeby, čímž lze omezit koupě hořkého nebo žluklého máku.

Skladování

Nemletý mák se má skladovat v uzavřené nádobě v suchém, chladném a tmavém prostředí. Mletý mák se doporučuje skladovat v mrazničce.

Použití v kuchyni

Mák se používají jako náplň do sladkého pečiva, buchet, koláčů, závinu a bábovek nebo jako posyp na pečivo či hotová sladká jídla (bramborové šišky nebo ovocné knedlíky). Velmi často se používá v kombinaci se švestkami, povidly nebo skořicí.

Bílý mák pro svou oříškovou chuť se používá například do sušenek, závinů, vdolků, cukroví apod.

Proč konzumovat semena máku

Pro vysoký obsah vápníku by se měl mák konzumovat jako prevence proti osteoporóze. Některé zdroje uvádějí, že mák také působí tlumivě na dýchací orgány a tiší bolesti.

Autorkou článku je Bc. Vladimíra Havlová, nutriční terapeutka z Centra diabetologie v pražském IKEMu.