<< Zpět na "Články"

Pekařská superstar přichází

Rozhodli jsme se spojit umění našich pekařů, tradiční ruční výrobu bez chemie, nejkvalitnější suroviny a nejmodernější trendy v potravinářství. A výsledkem je náš nový kornetový šátek! Jsme první pekárnou v ČR, která použila při výrobě 100% přírodní sladidlo stévii!

Ještě jste o stévii neslyšeli? Stévie je tropická rostlina s původní oblastí výskytu v Jižní a Střední Americe. Je ceněná kvůli léčivým účinkům a hlavně kvůli vysoké sladivosti. Používá se především jako 100% přírodní náhražka cukru. Stévie je jako sladidlo, na rozdíl od cukru, prakticky zcela nekalorická. Nepřispívá k tvorbě zubního kazu a je vhodná i pro diabetiky. Stévie díky obsahu steviol-glykosidů pomáhá snižovat glykémii, hladinu cholesterolu v krvi a zlepšuje regeneraci buněk. Má též protizánětlivé a diuretické účinky, slouží tedy jako prevence vzniku vředů v trávicím traktu. Významným účinkem je i vliv na snížení krevního tlaku.

Náš nový kornetový šátek se stévií je nízkokalorický a plný tolik potřebných proteinů. Abychom množství proteinů v šátku co nejvíce zvýšili, přidáváme do tvarohu ještě přírodní syrovátku. Kornetový šátek obsahuje prospěšné polysacharidy a díky tomu, že je vyráběn výhradně z celozrnné mouky, je doslova nabitý vlákninou. Pro co nejlepší chuť jsme kornetový šátek jemně dosladili třtinovým cukrem, který obsahuje tolik důležité vitamíny a minerály. Ale v jednom šátku najdete pouhopouhé 3 gramy třtinového cukru!

Půl roku jsme sháněli ty nejlepší suroviny, ladili recepturu a vyvažovali nejoptimálnější nutriční hodnoty. A nyní nám nezbývá než doufat, že budete s výsledkem naší snahy spokojení.

V rámci promoakce „výrobek měsíce“ můžete po celý únor ochutnat náš nový kornetový šátek zdarma, stačí nakoupit v našich prodejnách jakékoliv výrobky Pekárny Kabát v celkové hodnotě nad 100,– Kč.