<< Zpět na "Články"

RAW FOOD V PEKÁRNĚ KABÁT

Autorkou receptů je Hana Zapletalová, autorka knížky o živé stravě Nevšední gurmán (k dostání na místě). Se živou stravou má desetiletou zkušenost, 6 let vede na téma živé stravy semináře, přednášky, workshopy. Hanka je také cvičitelkou power jógy a maminkou dvou dětí.

Více na: www.zdravivnas.cz

Povídání s Hankou najdete zde: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2993113

Rozhovor s BioLenkou http://www.ceskatelevize.cz/…62220600017/ a http://www.ceskatelevize.cz/…562220600042 – v Sama Doma;

Na Cestách k sobě: http://cestyksobe.cz/…talovou/7375

Co je to živá strava/raw food? Je to výživový směr starý něco přes jedno desetiletí a přesto se rychle ujímající vlády v oblasti zdravého stravování, přírodní výživy a detoxikace. A není divu. Ve skutečnosti je totiž tento „nový" směr starší, než lidstvo samo. Vždyť čím se živí ostatní tvorové na Zemi? Nebo alespoň ti, kteří nejsou závislí na člověku? Žádný z nich si svou stravu nevaří. A na tomto principu je také živá strava postavena. Jsou to potraviny v takové podobě, v jaké nám je příroda přichystala. Potraviny, v nichž jsou zachovány všechny živiny v přirozené podobě doprovázeny enzymy, jež nám pomohou si tyto živiny z potravin vzít, rozložit a zabudovat je do našich tkání s co nejmenším vynaložením našeho vlastního úsilí. A aby to bylo možné, musí být zachován nejdůležitější předpoklad – syrovost. Potraviny nesmí projít teplotou vyšší než 42 °C. Taková strava skutečně léčí. Více o živé stravě najdete zde: http://www.zdravivnas.cz/o-vyzive/.

A jestli je to dobré? No to si pište, že ano. A množství chuťových kreací je nekonečné. Spousta sladkých i slaných dobrot se dá vytvořit jen za pomoci nože, mixéru, případně struhadla. Ale tomu se těžko věří, to je třeba ochutnat.

Pár výtečných sladkých variací najdete v naší prodejně na Masarykově nádraží, OC Arkády, Francouzská. Další a časem i slané dobroty budou následovat.

Těšíme se na Vás, Vaše Pekárna Kabát!