<< Zpět na "Články"

Rozinky

Historie

Rozinky neboli hrozinky jsou sušené hrozny vinné révy. Historie rozinek je stará jako historie hroznového vína. První zmínky o sušených hroznech jsou staré asi 4000 let a pochutnávali si na nich ve starém Římě, Řecku, Egyptě i v Persii. Hroznové víno se pěstovalo od pradávna pro výrobu nápojů a jednou, pravděpodobně vlivem suchých, teplých období hrozny uschly a lidé zjistili, že uschlé plody jsou sladké a chutné.

Výroba

I dnes se rozinky vyrábí klasickým způsobem, sušením vinných hroznů na slunci. Moderním způsobem je sušení horkým vzduchem a následným ošetřením oxidem siřičitým, nebo siřičitany. To zabraňuje ztrátě barvy a oxidaci. Bio rozinky nejsou sířené, ale mohou být ošetřeny bio olejem a mohou obsahovat stopy lepku. Proto jedinci, kteří mají nesnášenlivost na lepek, musí bedlivě číst složení výrobku na obalu.

Co obsahují rozinky

Rozinky mají velmi sladkou chuť, protože obsahují koncentrované sacharidy (cukry). Obsah sacharidů je složen z fruktózy a glukózy, jednoduchých sacharidů, které rychle doplňují energii. Pro vysoký energetický obsah se musí rozinky konzumovat obezřetně. Rozinky také obsahují vlákninu a antioxidanty, které mají pozitivní vliv na prevenci civilizačních chorob. Významný pro organismus je i obsah vitamínů a nerostných látek jako je draslík, vápník, hořčík, fosfor, zinek a železo. V nedávné době vědci v rozinkách objevili antioxidanty, které mimo jiné brání růstu a množení ústních bakterií. Proto jsou rozinky vhodnější než bonbony, avšak.: „dobrého pomálu“.

Ve 100g rozinek je přibližně:

Energie (kJ) Energie (kcal) Bílkoviny (g) Tuky (g) Sacharidy (g) Vláknina (g)
1218 291 2,3 0,5 67 4,83

Rozinky na trhu

V obchodech lze koupit rozinky s pecičkami i bez peciček, velké i malé a různých barev (hnědé, černé, červené, žluté, zelené). Velké a hodně sladké rozinky bez jadérek jsou Sultánky. Velmi tmavé malé rozinky jsou Korintky. Cibéby jsou rozinky, které se díky extrémně dlouhé době zrání na vinici většinou změnily na rozinky. Z nich se vyrábí sladká, vzácná a také dražší vína. Rozinky se dovážejí například z Řecka, Španělska, Austrálie, Kalifornie, Jihoafrické republiky, Turecka a z mnoha dalších zemí.

Jak nakupovat rozinky

Při výběru rozinek si především všímejte doby spotřeby na obalu. Vybírejte obal průhledný, abyste si mohli prohlédnout kvalitu rozinek, zda nejsou zkrystalizované a zda neobsahuji stopky a další nečistoty. Kvalitnější rozinky bývají dražší. Výhodnější je koupit rozinky na váhu, protože vidíte to, co kupujete.

Skladování

Rozinky se uskladňují ve vzduchotěsném, suchém obalu na chladném místě (například v chladničce), aby se zabránilo jejich vysychání. Pokud se rozinky skladují nesprávně, mohou ztvrdnout a objevit se krystalky cukru. Ponořením do tekutiny, například vody, alkoholu, mléka nebo ovocné šťávy, změknou a krystalky cukru se rozpustí.

Použití v kuchyni

Rozinky se využívají nejčastěji při pečení sladkých pekárenských výrobků, jako jsou koláče, vánočky, mazance, štrůdly, bábovky, přidávají se do sladkých nákypů, obilných kaší, najdeme je v müsli, cereálních tyčinkách, ale dají se využít i při přípravě mas a omáček nebo k dochucení ovocných i zeleninových salátů.

Léčitelství

V minulých dobách se rozinky používaly na vyléčení nechutenství a proti zácpě. Rozinky jsou rychlým doplňkem energie a zdrojem mnoha prospěšných látek. Dopřejte je občas dětem i sobě a ochutnejte výrobky, které rozinky obsahují, například kornetový šátek nebo vánočku.

Autorkou článku je Bc. Vladimíra Havlová, nutriční terapeutka z Centra diabetologie v pražském IKEMu.