<< Zpět na "Články"

Velikonoční nadílka Pekárny Kabát

Velikonoce jsou za dveřmi a my jsme si pro vás nachystali plno velikonočních výrobků a specialit.

Určitě byste neměli zapomenout na mazanec. Kvalitní suroviny jsou základ, proto používáme do těsta i na mašlování čerstvá česká vejce. Rozinky jsou nejvyšší kvality a navíc třikrát tříděné, což je opravdu výjimečné. Vše je doplněno výborným kandovaným ovocem. Mazanec je navíc bohatě sypaný plátky mandlí. Nabízíme ho ve vkusné dárkové krabičce a jeho váha dosahuje téměř jednoho kilogramu.

Maslovotvarohový beránek. To je naše specialita. Žádné desítky výrobních surovin v čele s přehlídkou nejhorších „éček“. Právě naopak. Beránek je z českého másla, českého tvarohu a českých čerstvých vajec. Základem je samozřejmě kvalitní česká mouka, pak už jen cukr, trochu kypřícího prášku do pečiva a je hotovo. Chuť beránka je přímo návyková.

Pro koho by byl mazanec příliš velký, může zkusit jeho miniverzi, tzv. mazánek. Ale pozor, mazánkem ještě naše velikonoční nabídka nekončí. Kraslice by se měly podle tradice malovat na Bílou sobotu, ale velikonoční vajíčka můžete mít i dřív. Připravili jsme totiž pro vás několik různobarevných druhů velikonočních vajíček. Určitě stojí za ochutnání. A i když nechodíte koledovat, můžete mít doma naši pomlázku. Ta je samozřejmě k jídlu.

Ať už slavíte Velikonoce méně či více tradičně, přejeme vám jejich co nejkrásnější prožití a hlavně ať jsou veselé.